Koszyk

0 szt 0,00 zł

My Cart -

0 szt
My Cart: (0)
Kategorie
Porównaj produkty

Nie ma produktów do porównania.

BestSellery
STYCZNIK PÓŁPRZEWODNIKOWY 3-FAZ. 3RF2, AC 51 30A ...
609,19 zł 1 116,62 zł
Wyłącznik 4-polowy 80A w obudowie z blachy ...
0,00 zł
LOGO 8! 12/24RCEO + LOGO! TD, ZESTAW STARTOWY ...
1 367,70 zł

Czujniki

Czujniki to urządzenia pozwalające wykrywać i mierzyć wielkości oraz rozróżniać cechy fizyczne obiektów. Ze względu na szerokie spektrum zastosowań, są powszechnie stosowane w układach automatyki przemysłowej.

Czujniki dzielimy na:
  • Indukcyjne
  • Pojemnościowe
  • Optyczne
  • Ultradźwiękowe
  • Iskrobezpieczne Ex


Czujniki indukcyjne są wykorzystywane do wykrywania metali w sposób bezkontaktowy, dzięki czemu odznaczają się wysoką trwałością, niezawodnością w trudnych warunkach. Czujniki indukcyjne reagują na przedmiot znajdujący się w polu detekcji (bądź jego brak). Mogą przekazywać informacje o obecności i położeniu danego obiektu, jak i prędkości poruszania. Polecane do pracy w wymagających warunkach, takich jak wysoka temperatura i ciśnienie. Ponadto charakteryzują się odpornością na zanieczyszczenia, środki chemiczne, wibracje, pola magnetyczne. Ze względu na typ budowy wyróżniamy czujniki cylindryczne, kwadratowe, miniaturowe oraz specjalne.

Aktualna oferta sklepu:
zdjecie-omron
Omron
zdjecie-turck
Turck
zdjecie-pilz
Pilz
zdjecie-pepperl+fuchs
Pepperl+Fuchs

Czujniki pojemnościowe stosowane są do wykrywania dowolnego materiału, np. elementów z tworzywa sztucznego, papieru, szkła, drewna, metalu. Są niewrażliwe na zanieczyszczenia i pyły w powietrzu.

Aktualna oferta sklepu:
zdjecie-pepperl+fuchs
Pepperl+FuchsCzujnik optyczny wysyła wiązkę promieni świetlnych przez nadajnik, która następnie zostaje odebrana przez odbiornik. Przedmiot przecinający wiązkę lub odbijający ją, jest wykrywany przez czujnik, co pozwala na sprawdzenie poziomu cieczy czy kontrolę położenia różnych obiektów znajdujących się, np. na taśmie transportowej. Czujniki optyczne znajdują zastosowanie w przechwytywaniu błędów, detekcji elementów kolorowych lub transparentnych i pomiarze odległości od czujnika  do odbitego przedmiotu.

Aktualna oferta sklepu:

zdjecie-omron
Omron
zdjecie-turck
Turck
zdjecie-pepperl+fuchs
Pepperl+FuchsCzujniki ultradźwiękowe cieszą się rosnącą popularnością ze względu na możliwość pracy w środowisku zanieczyszczonym przez pył i kurz. Działanie czujnika polega na wysyłaniu fali ultradźwiękowej, która odbita od obiektu, wraca do sensora. Ultradźwięki pozwalają na wykrycie przedmiotów z metali, plastiku, szkła, drewna i innych materiałów.

Aktualna oferta sklepu:

zdjecie-pepperl+fuchs
Pepperl+Fuchs


Czujniki iskrobezpieczne Ex służą do pomiaru temperatury. Znajdują zastosowanie w miejscach zagrożonych wybuchem, pożarem. Zapłon mogą spowodować substancje chemiczne, promieniowanie, iskry elektryczne.

Produkt chwilowo nie dostepny. Zapytania prosimy wysyłać na adres mailowy: sprzedaz@radarautomatyki.pl

Kontakt / zapytania ofertowe:
tel. +48 89 537 66 43
tel. +48 89 537 66 44
e-mail: sprzedaz@radarautomatyki.pl