Koszyk

0 szt 0,00 zł

My Cart -

0 szt
My Cart: (0)
Kategorie
Porównaj produkty

Nie ma produktów do porównania.

BestSellery
STYCZNIK PÓŁPRZEWODNIKOWY 3-FAZ. 3RF2, AC 51 30A ...
609,19 zł 1 116,62 zł
Wyłącznik 4-polowy 80A w obudowie z blachy ...
0,00 zł
LOGO 8! 12/24RCEO + LOGO! TD, ZESTAW STARTOWY ...
1 367,70 zł

Kable i akcesoria kablowe

Kable w automatyce przemysłowej stosowane są w różnych konfiguracjach i kombinacjach. Ich celem jest trwałe połączenie źródeł prądu z odbiornikami oraz przesyłanie energii elektrycznej bez zakłóceń. Przewody powinny być przystosowane do wymagających warunków, ponieważ przerwanie przepływu prądu może w sposób niespodziewany przerywać proces produkcyjny. Niesie to ze sobą poważne skutki, np. przegrzanie urządzeń, stracenie kontroli nad przebiegiem produkcji, opóźnienia. Do niekorzystnych czynników działających na kable zaliczamy uszkodzenia mechaniczne, wysoką bądź niską temperaturę, substancje chemiczne, promieniowanie słoneczne lub elektromechaniczne. W przypadku gdy kable ogólnego przeznaczenia są niewystarczające, na rynku dostępne są też kable do zadań specjalnych przystosowane do warunków ekstremalnych.


Kable o szerokim zakresie zastosowań stosuje się w budowie maszyn i urządzeń, branży energetycznej, budownictwie. W zależności od modelu nadają się, np. do suchych i wilgotnych pomieszczeń, stosowania na zewnątrz. Potrafią znosić średnie obciążenia mechaniczne. Zbudowane są z żył kolorowych lub jednokolorowych, z płaszczem lub z ekranem lub nie.

Przewody sterownicze i przyłączeniowe pracują w trudnych warunkach, takich jak działanie mechaniczne i chemiczne. Stosowane są w górnictwie, maszynach budowlanych, łodziach, autobusach, pompach głębinowych.

Przewody do serwonapędów służą do łączenia serwosterownika z silnikiem. Mają szerokie zastosowanie w maszynach przemysłowych, drukarskich, obrabiarkach. W zależności od modelu mogą być stosowane na zewnątrz lub wewnątrz.

W grupie kabli specjalnych znajdują się, np. pojedyncze żyły do urządzeń pomiarowych, przewody do elektrowni wiatrowej, pomiarów temperatury, ładowania pojazdów elektrycznych, przewody pojazdów, uziemiające, solarne.

Przewody z kategorii techniki transportu bliskiego stosowane są w podnośnikach, przenośnikach i systemach transportujących. Cechą szczególną okrągłych kabli jest oplot zapobiegający niepożądanym skrętom.

Kabel, który ma wytrzymać wysokie lub niskie temperatury, musi być przystosowany do pracy w takim środowisku. Charakteryzują się specjalną budową - materiały izolacyjne nie kruszą się w określonych zakresach temperatur.

zdjecie-lappkabel
Lappkabel


Kontakt / zapytania ofertowe:
tel. +48 89 537 66 43
tel. +48 89 537 66 44
e-mail: sprzedaz@radarautomatyki.pl