siemens-sitop

Zasilacze SITOP gwarantują ciągłość zasilania w przedsiębiorstwach na całym świecie już od 25 lat. Zapewnienie odpowiedniej ochrony obwodów 24 V DC, to podstawa bezawaryjnej pracy systemów automatyki.

 Pakiet urodzinowy: „Zasilacz z ochroną selektywną”
Moduł zabezpieczenia SITOP PSE200U z sygnalizacją jednokanałową rozprowadza prąd obciążenia 24 V generowany przez zasilacz do czterech obwodówi chroni je w przypadku wystąpienia przeciążeńi zwarć. Moduł monitoruje poszczególne indywidualnie regulowane obwody i może sygnalizować ich stan do systemów sterowania.
Dodatkowo zapewnia:
• możliwość prostego pomiaru prądu obciążenia wybranego kanału,
• w zależności od ustawienia sekwencyjny rozruch obwodów minimalizując prądy rozruchowe,
• natychmiastowe i niezakłócające pracy innych urządzeń automatyki odłączenie obwodów w których została wykryta awaria.

 Pakiet urodzinowy „System zasilania zaprojektowany dla Industry 4.0”
Jednostka podstawowa SITOP PSU8600 zawiera interfejs Ethernet / PROFINET oraz cztery parametryzowalne wyjścia (napięcie i wartość progowa mocy) z funkcją selektywnego monitorowania. Moduł buforowania, pozwala tymczasowo zminimalizować przerwy w zasilaniu. System można w każdej chwili rozbudować o moduły dodatkowe. Komunikacja PROFINET umożliwia ocenę parametrów diagnostycznych bezpośrednio w SIMATIC S7 oraz przeprowadzenie wizualizacji w SIMATIC WinCC. Oprócz tego, system obsługuje funkcje zarządzania energią, gromadząc dane o zużyciu energii dla każdego z wyjść z możliwością selektywnego odłączenia w momencie kiedy jest to wymagane.