3sk1

Przekaźniki bezpieczeństwa SIRIUS 3SK1 spełniają wymogi najnowszych norm bezpieczeństwa oraz są zalegalizowane do użytku międzynarodowego zgodnie z normami IEC 62061 oraz ISO 13849-1. Ułatwia to import i eksport maszyn, aplikacji i urządzeń.Zaawansowane jednostki podstawowe w odróżnieniu do jednostek standardowych cechuje większa elastyczność i funkcjonalność. Jednostki zaawansowane można wykorzystywać do rozszerzania o kolejne moduły umożliwiające np. przyłączenie dodatkowych czujników. W zależności od konfiguracji jednostkom można nastawić opóźnienie za pomocą przełącznika obrotowego.Wyjątkowe złącze urządzenia – wyeliminowało oprzewodowanie pomiędzy jednostką podstawową a modułami rozszerzeniowymi. Wystarczy jedynie zamocować i gotowe. Szybko, wygodnie i bez możliwości wykonania błędnego połączenia.
Seria Mini jednostki zaawansowanej o szerokości jedynie 17,5 mm jest idealna gdzie w szafie sterowniczej jest niewiele miejsca.Jednostka podstawowa w wersji Advanced to:
  • - 2 wersje wyjść (przekaźnikowe i półprzewodnikowe)
  • - Wyjścia bezzwłoczne i zwłoczne
  • - Zasilanie 24V DC
  • - Możliwość rozszerzenia o dodatkowe wyjścia (maksymalnie 5 modułów) i wejścia (maksymalnie 5 modułów)
  • - Dedykowane podstawy służące do łączenia modułów
  • - Prosta parametryzacja (mikroprzełącznikami)


Mają niezwykle prostą konstrukcję: przełączniki dwustanowe wykorzystywane są do nastawiania parametrów wielofunkcyjnych jednostek podstawowych – programowanie nie jest wymagane. Dzięki tym funkcjom łatwo można je adoptować do standardowych systemy automatyki.Dzięki modułowej koncepcji przekaźników bezpieczeństwa można indywidualnie dopasować liczbę wyjść w celu sterowania elementami wykonawczymi wykorzystywanymi w systemach bezpieczeństwa. Nie tylko jest łatwo i tanio rozbudować te procesy o nowe urządzenia, można je również rozszerzyć i zaadaptować do wymagań przyszłych.Dzięki pojedynczej jednostce podstawowej można sterować poprzez dowolnie łączone moduły rozszerzeniowe wejścia i wyjścia maks. 10 elektronicznymi lub mechanicznymi czujnikami oraz 20 wyjściami bezpieczeństwa w konfiguracjach: moduły 4 wyjścia przekaźnikowe o prądzie znamionowym do 5 A i moduły 3 wyjścia przekaźnikowe mocy o prądach znamionowych do 10 A.Zasilacz 24 V zasila maksymalnie sześć urządzeń – niezależnie od tego, czy są to jednostki podstawowe, moduły rozszerzeniowe wejść czy też wyjść. Powyższy zasilacz obsługuje wszystkie międzynarodowe napięcia sterownicze, od 110 do 240 V AC/DC, dzięki czemu przekaźniki bezpieczeństwa mogą być stosowane na całym świecie. Niezwykle ułatwia to zamówienia, składowanie i dostosowywanie produktów do wymagań krajowych.Monitorowany rozruch i bezpieczne zatrzymanie urządzeń obsługiwane są poprzez zaawansowaną jednostkę podstawową, poprzez którą, za pomocą modułu rozszerzeniowego wyjść o prądzie znamionowym do 5 A i modułu rozszerzeniowego wyjść mocy o prądzie znamionowym do 10 A, sterowany jest silnik oraz zawory.