3rm1

Rodzina produktów SIRIUS została zaprojektowana do załączania dużych prądów. Nowe hybrydowe układy rozruchowe znakomicie uzupełniają całą gamę produktów o możliwość efektywnej realizacji układów rozruchowych dla silników małych mocy. Szerokość 22,5mm doskonale sprawdzi się w szafach sterowniczych w których liczy się każdy centymetr.Hybrydowe układy rozruchowe to ochrona przeciążeniowa i bezpieczne zatrzymanie w kompaktowej obudowie o szerokości zaledwie 22,5 mm. Hybrydowa technologia łączy cechy dwóch układów - załączanie i wyłączanie za pośrednictwem odpornego członu półprzewodnikowego, natomiast pracę realizuje oszczędzający energię człon przekaźnikowy. Zapewnia to trwałość w przypadku dużej częstotliwości łączeń, co znacząco wydłuża eksploatacje urządzeń.Szeroki zakres możliwych zastosowań dzięki niskiemu poziomowi generowanych zakłóceń elektromagnetycznych!Zastosowana funkcja ochrony przeciążeniowej pozwala na obniżenie poziomu strat mocy w porównaniu do klasycznych układów termicznych a mniejsze straty umożliwiają dodatkową minimalizację nakładów przeznaczonych na chłodzenie układów.Elastyczne zastosowanie hybrydowych układów rozruchowych SIRIUS 3RM1 dają dużą swobodę w projektowaniu i późniejszej wymianie silników: pokrętło na froncie urządzenia pozwoli na dokładną regulację prądu silnika w zakresie odpowiednim dla konkretnej wersji.Duża uniwersalność wersji urządzenia pozwala na minimalizację kosztów utrzymania magazynu części zapasowych, większą swobodę przy projektowaniu i doborze a jeśli zaistnieje potrzeba wymiany silnika to można w łatwy sposób dostosować układ do nowych warunków.Zredukowane okablowanie:
  • - Obwód sterowniczy zasilany jest za pośrednictwem jednego złącza zasilając moduł i pozostałe zasilane są bez dodatkowego okablowania. Analogicznie możliwe jest przyłączenie za pomocą złącza urządzenia do przekaźników bezpieczeństwa 3SK i budowa układów związanych z bezpieczeństwem staje się szybka i wygodna.
  • - Obwód główny za pośrednictwem specjalnego systemu szyn zbiorczych umożliwia bezpieczne i łatwe zasilanie toru głównego wielu hybrydowych układów rozruchowych. Poszczególne układy połączone są trójfazowymi szynami a napięcie zasilania przyłącza się do jednego z nich. Analogicznie każdy z układów równocześnie może zostać w szybki i łatwy sposób odłączony.

Proste podłączenie:
Zoptymalizowane bloki zacisków pozwalają na szybką i bezproblemową instalację. Zaciski śrubowe zostały specjalnie zaprojektowane aby przewód oraz śrubokręt wprowadzać od tej samej strony co ułatwia montaż, także zaciski sprężynowe podczas montażu nie wymagają użycia narzędzi. Łatwy sposób wykonania okablowania podczas instalacji, oraz czytelna sygnalizacja stanu pracy znacząco polepsza późniejsza eksploatację urządzenia a projektowanie, montaż czy konserwacja z hybrydowymi układami rozruchowymi staje się o niebo łatwiejsze.Hybrydowe układy rozruchowe SIRIUS 3RM1 mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu - przy sterowaniu silnikami pomocniczymi, w aplikacjach pomp, wentylatorów i dźwigów, w obrabiarkach i maszynach produkcyjnych, a także w różnego rodzaju przenośnikach. Urządzenie zostało zoptymalizowane do pracy grupowej - gdzie większa liczba odbiorników chroniona jest przez jeden wyłącznik.