siemens-sitop

Rodzina produktów SITOP PSU6200 to nowy standardowy zasilacz dla klientów o wysokich wymaganiach technicznych dotyczących niezawodności, wydajności i integracji. Nadaje się do wielu obszarów zastosowań, szczególnie w środowisku przemysłowym.

Wszechstronny zasilacz do szerokiego zakresu zastosowań i ochrona przed krótkotrwałymi spadkami napięcia.
SITOP PSU6200 to zasilacz, który sprawdzi się w każdej aplikacji. Obniży koszty montażu poprzez wygodne podłączenie przewodów do zacisków typu „push-in”. Poprzez interfejs diagnostyczny użytkownicy otrzymują dodatkowe informacje o wartościach napięcia i prądu, statusie temperatury oraz liczbie podnapięć i przepięć na wyjściu. Do diagnozy wymagane jest tylko jedno wejście cyfrowe sterownika (PLC).
Stabilizowane jednofazowe zasilacze o szerokim zakresie wejściowym napięcia znamionowego 120–230 V AC i 120–240 V DC są dostępne z napięciem wyjściowym 12 V, z napięciem wyjściowym 24 V i 48 V. Stabilizowane zasilacze 3-fazowe z wejściowym napięciem znamionowym 400–500 V są dostępne z napięciem wyjściowym 24 V.


Wyjście urządzenia jest izolowane, odporne na obciążenia i zwarcie. Wyświetlacz LED wskazuje stan pracy, który może być wykorzystany przez styk sygnalizacyjny. W przypadku przeciążenia elektroniczne ograniczenie prądu ogranicza prąd wyjściowy do wartości maksymalnej. Stałe zachowanie prądu ogranicza prąd przy wyższych przeciążeniach i utrzymuje napięcie wyjściowe tak długo, jak to możliwe. Oznacza to, że nawet krótkotrwałe zwarcia mogą zostać przechwycone.
Potencjometr z przodu urządzenia służy do regulacji napięcia wyjściowego. Napięcie wyjściowe jest ustawione fabrycznie na wartość znamionową i może być ustawione w określonych granicach; na przykład, aby skompensować spadki napięcia na długich liniach zasilających do podłączonego obciążenia.
Zasilacz jest montowane na standardowych szynach montażowych zgodnie z EN 60715 35x7,5 / 15. Musi być zamontowane pionowo w taki sposób, aby zaciski wejściowe były na dole, a zaciski wyjściowe na górze, aby zapewnić prawidłowe chłodzenie. Zawsze należy zachować odstęp co najmniej 45 mm powyżej i poniżej urządzenia ale boczne prześwity nie są wymagane.  Najważniejsze zalety zasilaczy SITOP PSU6200:
 • - Jednofazowe zasilacze 12-woltowe i 24-woltowe mają szeroki zakres wejściowy dla napięcia przemiennego, co umożliwia również podłączenie do napięcia stałego i jest szczególnie odporne na podnapięcie i przepięcie
 • - Napięcie wyjściowe można ustawić w zakresie 12 V - 15,5 V lub 24 V - 28 V
 • - Krótka możliwość przeciążenia 150% przez 5 s
 • - Zdolność do ciągłego przeciążenia do 120% do temperatury otoczenia 45 ° C
 • - Zintegrowany styk sygnalizacyjny dla „12 V O.K.” lub „24 V O.K.”
 • - Złącza wtykowe ułatwiające szybkie okablowanie
 • - Monitor diagnostyczny z wyświetlaczem do wskazywania, czy napięcie wyjściowe jest prawidłowe, jak wysokie jest obciążenie i czy zbliża się koniec jego żywotności za pomocą diod LED
 • - Interfejs diagnostyczny do połączenia z systemem automatyki za pomocą tylko jednego cyfrowego wejścia PLC
 • - Temperatura otoczenia -25 ° C ... 70 ° C
 • - Solidna metalowa obudowa zapewniająca maksymalne rozpraszanie ciepła
 • - Interfejs diagnostyczny wysyła informacje o stanie i parametry robocze
 • - przełączniki opcji: COM (przekaźnik sygnałowy/interfejs diagnostyczny) HV (wartość odpowiedzi dla stanu napięcia zasilania DC o.k. 20 V/23 V) PO (praca równoległa)
 • - Do bezpośredniego montażu obok siebie bez wymagań dotyczących odstępu bocznego
 • - Wysoka sprawność do 95 procent i wydajne odprowadzanie ciepła przez metalową obudowę utrzymują niski poziom wydzielania ciepła.


Aby zwiększyć możliwości systemu, te niezawodne zasilacze można rozszerzyć za pomocą modułów dodatkowych SITOP (moduły redundancji, moduły selektywne, moduły buforowe), a także moduły SITOP DC-UPS. W przypadku zasilaczy liniowych, które wykazują częste krótkie spadki napięcia, w celu zwiększenia niezawodności zasilania, sensowne może być zwiększenie czasu buforowania linii w urządzeniu za pomocą dodatkowego modułu buforowego SITOP PSE201U. Moduł buforowy SITOP PSE201U, oparty na kondensatorach elektrolitycznych, jest podłączony równolegle do wyjścia zasilacza. Czas buforowania wynosi 200 ms przy 40 A do 1,6 s dla prądu obciążenia 5 A. Czas ten można wielokrotnie zwiększyć, łącząc równolegle moduły buforowe, maksymalny czas buforowania wynosi 10 s.


Awarie zasilania w zakresie minut można buforować za pomocą bezobsługowych modułów SITOP UPS500 DC-UPS opartych na kondensatorach.


Korzystając z modułów UPS DC SITOP UPS1600 i SITOP UPS1100, można realizować czasy buforowania w zakresie godzin. Inteligentne zarządzanie bateriami automatycznie wykrywa urządzenie magazynujące energię UPS1100 i zapewnia optymalne ładowanie z kontrolą temperatury oraz ciągłe monitorowanie. UPS1600 można elastycznie zintegrować z najszerszą gamą aplikacji automatyki dzięki cyfrowym wejściom / wyjściom, a także opcjonalnemu interfejsowi USB lub portowi Ethernet / PROFINET.